0

Vyrýsované břicho – co děláte špatně?

vyrýsované břicho

V poslední době se tohle hodně rozmohlo. Hlavně teď v období léta po vyrýsovaném břichu touží nejen muži, ale i ženy. Mnoho z vás se toho snaží však docílit tak, že břicho pořád trénují, trénují a znovu trénují. Můžu rovnou uvést příklad mé přítelkyně, která se o vyrýsované břicho pokoušela. Trénovala břicho opravdu hodně často a výsledky se prostě nedostavovaly. Proč?

Břicho patří k partiím, kde tělo upřednostňuje ukládání tuku. Dalšími partiemi jsou třeba boky nebo zadek. Tudíž největší roli při rýsování břicha hraje tuk. Můžete cvičit břicho, jak chcete, ale pravděpodobnost, že se dočkáte viditelných výsledků je velmi malá, pokud se tuku na břiše alespoň trochu nezbavíte.

Říká se, že břicho se buduje v kuchyni… a je to úplná pravda! Když se vrátím k případu mé přítelkyně, tak dokud nezměnila jídelníček, nedočkala se žádných změn. Jakmile začala jídlo více řešit, výsledky se dostavily za pár týdnů! Pokud nejste seznámeni s její proměnou, najdete ji zde.

Takže hlavní roli nehraje cvičení, ale jídlo. Netvrdím, že o tréninku to vůbec není, protože jídlem se vám břicho zpevnit a zesílit nepodaří. Jídlo však hraje větší roli, co se vzhledu týče, při cestě za vaším vyrýsovaným břichem! Ať už se chcete zbavit nadbytečných kil nebo rýsovat, tak jídelníček v tom bude hrát hlavní roli 🙂
vyrýsované břicho

Takové základní tipy pro redukci a vyrýsované břicho jsou:

  • Nepřijímejte více energie, než vydáte. Naopak se snažte držet 1000-2000kJ pod vaším výdejem
  • Vypijte alespoň 0,4l vody na 10kg vaší hmotnosti (0,04*vaše váha)
  • Jezte pravidelně, alespoň 5x denně
  • Vyvarujte se jednoduchým cukrům (sladkosti, limonády,…) – pozor na přehnanou konzumaci ovoce
  • Vyvarujte se nadbytečnému příjmu lepku
  • Vyhýbejte se zbytečně slaným výrobkům
  • Jezte dostatek zeleniny (50-150g zeleniny ke každému jídlu)
  • Energii mějte správně rozdělenou mezi makroživiny

Tohle jsem si nechal schválně na konec, protože mám k tomu pár poznámek. Vědět, jak energii rozdělit není někdy zrovna nejsnažší úkol. Jste spíš bílkovinovo-tukový typ? Nebo sacharidový typ? Je občas složité tohle určit, ale pokud máte zájem, napište a já se vám pokusím na základě pár otázek poradit, jak energii mezi makroživiny rozdělit (zdarma)

Leave a Reply