O mně

romi_portretJmenuji se Roman Grigar a od 18ti let se zabývám cvičením, jídlem a zdravým životním stylem. Poprvé když jsem přišel do posilovny, měl jsem nějakých 68kg a vypadal jak záchodový pavouk. Hubený, vysoký kluk, který nevěděl nic o cvičení ani stravě. Jelikož jsem se chtěl změnit, začal jsem se o tyto věci zajímat. Mým oblíbeným cvikem začal být mrtvý tah. Nebylo zrovna chytré tímto cvikem začínat, ale sportoval jsem předtím celý život(hrál fotbal), takže to riziko zranění nebylo tak vysoké. Techniku jsem se naučil celkem rychle a po pár měsících jsem se zúčastnil prvního závodu(Zubr CUP), kde se mi podařilo potáhnout 200kg. Zjistil jsem, že mrtvý tah je disciplína silového trojboje (powerliftingu), tak jsem začal zkoušet i další disciplíny a to dřep a benchpress. Chytlo mě to, a od té doby už je powerlifting má srdcová záležitost. Zúčastnil jsem se několika mistrovství, jak národních, tak i světových.

Powerliftingem to však nekončí. Strongman… v životě bych si nedokázal představit, že já, hubený vytrvalý fotbalista bude někdy tahat auta, převracet obří pneumatiky, přenášet těžká břemena, zvedat nad hlavu klády apod. Je to tak. Po pár závodech v powerliftingu jsem si to vyzkoušel. Název Klobucký silák nesl první strongman závod, kterého jsem se zúčastnil. Byl to amaterský závod, který se mi dokonce podařilo vyhrát. Pak už to jen pokračovalo. Do svých tréninků zařazuji i strongman tréninky, které si nemůžu vynachválit. Je to něco jiného a rozhodně přínosného.

V roce 2013 jsem se zúčastnil kurzu na trenéra fitness(Trenérský kurz Pavla Provázka), který mi rozšířil a hlavně vylepšil mé znalosti. Získal jsem certifikát, díky němuž mohu pomáhat lidem v dosažení jejich cílů, ať už jde o hubnutí, nabírání, rýsování a všeho ostatního, co se životního stylu týče.