0

#3 – Vendula Hallová

vendula_hallova_promena

Teď vám představím mou přítelkyni, jmenuje se Vendula Hallová a s ní už cvičím opravdu hodně dlouho, ale bez nějakého řádu. Váha létala všelijak. V jednu dobu se ji povedlo navážit dokonce i 80kg. Pořád sní o tom mít na břichu buchty a celkově mít takovou „fitness postavu“, takže jsme sestavili jídelníček, tréninkový plán a už se to začíná tvarovat.

Má to dost těžký. Stále ji sleduji, a jídlo které se mi nelíbí ji nedopřeju. Ona však sama není schopná hřešit, až na některé dny, kdy si dá opravdu všechno na co má chuť. Musím ji pochválit! Opravdu dře a všechno dodržuje tak jak má. Jde to na ni hodně poznat. Má vůli, má chuť a jde si za tím co nejvíc chce! To je ten důvod, proč to funguje. Není to o tom říct si teď budu všechno dodržovat, teď budu cvičit,.. pak za 3 dny zjistíte že je oslava, zábava nebo prostě máte den kdy se nechce.

Co na to klient?


Je mi 20 let. Od svých 5ti let mám problémy s nadváhou. Každému dítěti chutnají nezdravé dobroty, ale ne každý byl tak tlustý jako já. Mohla bych se vymlouvat na geneticky špatný metabolismus nebo na mou hypofunkci štítné žlázy, kvůli které jsem odmalička chodila k paní doktorce, která mi při každé návštěvě vynadala, jak moc jsem tlusté dítě a proč s tím nic nedělám. Slyšela jsem to ze všech stran, od rodiny, zejména od spolužáků a přesto, že jsem po nocích brečela proto, jak vypadám a že podle nejbližších mě nikdy nebude nikdy nikdo chtít, nevěděla jsem, jak si pomoct. Jediné logické řešení bylo nejíst. A taky, že mě v tom doma podporovali ! “Když máš hlad, pálíš tuk!” A tak jsem byla hlady. Podobných nesmyslných diet jsem od cca 12ti let absolvovala spoustu a světe div se, pořád jsem byla tlustá a hlavně nešťastná a zakomplexovaná.

Ve svých 16ti letech jsem díky škole, kde jsem si zvolila specializaci na tělesnou výchovu, protože jsem si myslela, že když budu mít o pár hodin tělocviku týdně navíc, že mi to pomůže zhubnout. Nepomohlo. Ale alespoň jsem se naučila docela užitečné věci ohledně pohybu a začala jsem se i ve volném čase více cvičením zabývat. Chtěla jsem být už konečně štíhlá a krásná a tak jsem se pustila do INSANITY, protože slibovali úžasné výsledky za 60dní. 60dní jsem to dělat samozřejmě nevydržela, ale dalo mi to skvělý základ. Když jsem cvičila, připadala jsem si lepší. Začala jsem se dokonce tvarovat. Ale pořád to nebylo ono a asi dva roky jsem se pohybovala na podobné úrovni(cca 75-78kg) a už jsem nevěděla, jak se přehoupnout dál. Dobré jídlo miluju pořád stejně a proto mi i dělalo problémy se v nějakém mém jídelním režimu udržet delší dobu.

Jednoho dne, právě asi před dvěma lety mě na fb oslovil Roman. Je to divný, ale prý jsem měla pěknou profilovku :D. A tak jsme si šli spolu zacvičit. A když už jsme spolu cvičili něco přes rok, udělal si trenérský kurz a stal se tak vlastně certifikovaným odborníkem na výživu a cvičení. Kovářova kobyla chodí bosa a já vypadala pořád stejně. Závislá na cvičení, zvedání vah, nabírala jsem sice svaly, ale tuk se držel pořád. Stále mi moje zakomplexovaná hlava nedovolila jít ani na koupaliště. Hrozný. Po dalším roce se Romča konečně rozhodl(září 2014), že mi tedy sestaví plán. Měla jsem sice trochu obavy, že se to zase pokazí, že selžu nebo že mi to nepůjde. Ale měla jsem v hlavě cíl a pustila se do toho. Za pár týdnů jsem měla slzy v očích, když jsem stála před zrcadlem a na břiše se mi rýsovaly roky dřiny. Začala jsem zbožňovat svoje tělo, svoji vůli…ale nebýt Romčové pomoci, asi bych se ke svým vysněným cílům nikdy nedopracovala 🙂 Patří mu mé obrovské DÍKY (nebreč, Romi :D).

Leave a Reply