0

Chcete krásné tělo? – fajn

Jiří Tkadlčík

Možná se teď těšíte, že po přečtení nadpisu Vám dám nějaký jednoduchý návod, jak dosáhnout úžasné postavy, o které už dlouho sníte. Určitě vídáte na internetu takové výzvy, jako “Dělej každý den jen dřepy nebo sedlehy a dosáhni neuvěřitelných výsledků”, “Spalte za 5 minut tolik kalorií, jako jiní spálí za 2 hodiny v posilovně”, “Za 30 dní tohoto tréninku budete mít postavu jako žena na obrázku” a podobné poutače, které mě vždy akorát vytočí. Lidé jsou v tomto případě naivní, a opravdu tomu věří. Já vám v tomto článku nebudu mazat med kolem pusy! Řeknu vám, jak to prostě chodí, a co je potřeba udělat(čti: obětovat), abyste dosáhli vašeho cíle!

Vraťme se zpátky na zem

Ač na internetu najdete spousty motivačních článků, které vás uvádí v domnění, že skvělou postavu získáte buď nějakým jednoduchým cvičením, nebo zázračnou pilulkou, tak věřte, že nezískáte! Záleží, co chcete. Ano, čím menší cíl, tím méně práce s tím bude, ale vždy…opakuji vždy tomu budete muset něco obětovat. Často se setkávám s neuvěřitelnými představami o nádherné postavě, ale ochota tomu něco obětovat už tak neuvěřitelná není.

Priority!

Pokud něco chcete, tak si za tím běžte! To je samozřejmě bez debat. Připravte se však na to, že tomu budete muset věnovat opravdu hodně úsilí, abyste cíle dosáhli. Žádná jednoduchá cesta ani žádná zkratka k cíli prostě neexistuje! Můžete mít plán, ale musíte ho denně realizovat. Žádné takové výjimky, že 4 dny pojedu podle plánu, pak přijde oslava a řeknu si, že se k plánu vrátím po oslavě. Chcete pěknou postavu nebo chcete oslavovat jídlem? Myslete na to, že se budete muset vzdát opravdu spousty věcí. Jednoduše… nemůžete mít všechno!

Odlište se od ostatních

Lidé vás třeba nebudou chápat, nebo budou vás pobízet a přemlouvat, že když si jednou dáte například od správného jídla nebo tréninku volno, a půjdete se s nimi například opít, tak se nic nestane. Ale ano, stane. V tomto případě by mě ani nemrzelo to, že jste šli, a udělali něco takového. Hlavní věc, která by mě v tomto případě mrzela je ta, že jste se nechali ovlivnit někým jiným. Neříkám, ať si jednou za čas nějaké volno nedáte, ale volno si dejte opravdu jen v momentě, kdy to chcete Vy a ne ostatní. Volno si dejte, když víte, že už je to potřeba, a ne když vás k tomu někdo ukecá. Tohle je pak slabá vůle, a se slabou vůlí to bohužel nikam nedotáhnete.

Určete si cíl a realizujte ho

Pokud chcete vypadat úžasně, musíte do toho jít na 100%. Je důležitá každá hodina dne, nejen ta hodina v posilovně! Velice často se mi stává, že někdo chce ode mě jídelníček, a za cíl si dává tak vydřenou postavu, která je otázkou několika měsíců (let) tvrdé práce. Když se klienta zeptám, jak často bude cvičit, tak mi řekne, že cvičit asi moc ne, protože se do posilovny stydí. Snaží se to však zachránit tím, když řekne, že si půjde občas zaběhat, nebo si případně zacvičí doma (předpokládám, že nějakou dřepovou výzvu apod…). Má to vůbec nějaký smysl? Čistě jídlem postavu neuděláte! Jídlem se dá udělat hodně věcí, ale zpevnění toho rozblemcaného zadku, případně nabrání kvalitní hmoty k tomu nepatří. Zeptejte se každého, kdo má už nějakou postavu, jakým způsobem se k ní dopracoval. Nikdo vám neřekne, že tuhle postavu vybudoval tím, že si občas zacvičil. Každý z nich propotí litry potu, a pokud chcete být i vy na takové úrovni, budete muset dělat to samé!

Přestaňte věřit na zázraky a začněte se tomu věnovat naplno.

“Není snadné cesty” – jak by řekl neskutečný dříč Jiří Tkadlčík (úvodní fotografie článku)

Leave a Reply