1

Zdravé lívance

livance fb
Chcete recept na zdravé a dietní lívance ? Tady je ! Bez mouky, bez tuku, bez cukru, no zdravěji to snad ani nejde. Základem jsou jen ovesné vločky a vejce. Jako fitness snídaně tedy naprosto ideální.

Na 6 lívanců:

  • 1 hrníček ovesných vloček (100g)
  • 4 vaječné bílky

A protože každý máme rád něco jiného a každý můžeme svému tělu dopřát více či méně, záleží jen na Vás, jak si své lívanečky vylepšíte. Můžete do těsta přidat skořici, ořechy, rozinky, kokos, semínka, med, protein,…

Vše jen smícháme, můžete a nemusíte rozmixovat mixérem a těsto je hotové. Velkou lžící dávkujeme na pánev a z každé strany cca 1-2 minuty smažíme(pokud máte teflonovou či keramickou pánev, můžete smažit úplně bez tuku). Lívance se nelepí ani netrhají. Zní to tedy všechno až podezřele dobře.
Servírujte s bílým jogurtem, s arašídovým máslem, marmeládou,…

My jsme si do těsta přidali odměrku jahodového proteinu, aby bylo sladší, trošku strouhaného kokosu a naservírovali s bílým jogurtem ochuceným borůvkovým proteinem, ve kterém jsou i celé borůvky a výsledek byl překvapivě výborný.

Spočítej si nutriční hodnoty
g
Nutriční hodnoty na g
Energie kJ
Bílkoviny g
Sacharidy g
Tuky g

One Comment

  1. Úžasný recept, děkuji!
    Přidala jsem protein s příchutí lesních plodů a strouhaný kokos. Nakonec jsem lívance zalila horkým ovocem, aby nebyly tak suché a opravdu jsem tomu nevěřila, ale chutnají výborně.
    Těším se na další recepty:)

Leave a Reply