0

Cheat day – jak často a proč jej (ne)zařazovat?

Cheat day koláž
Pokusím se, aby dnešní článek byl stručný jasný a výstižný!

V dnešní době se setkáváme s různými extrémy. Ve stravování snad více, než u čehokoliv jiného.

Máme člověka, který jede absolutně striktně podle nějaké “úžasné” diety, která ho nutí počítat každé zrnko rýže (teda soráč, rýži asi ani nejí) a vážit si i zeleninu. Nedopřeje si nic, co by mohlo jeho dietu narušit, ale odpočítává dny, kdy přijde ten slavný, plánovaný CHEAT DAY! Aneb den, kdy sežereš všechno, co se ti dostane pod ruku nejlépe i s talířem. Budík si nastaví na 5:00, ačkoliv běžně vstává 9:30, aby měl jistotu, že toho za ten den dokáže spráskat opravdu největší možné množství, co jen jeho žaludek snese a nevrátí zpátky (někdy se teda nezadaří).

Cheat day se dělá asi ze 2 základních důvodů

Zlepšení psychiky a nakopnutí metabolismu. No, já teda nevím… psychicku to možná zlepší do té doby, dokud člověku nezačne být špatně a nakopnout metabolismus by člověk nepotřeboval, kdyby nedržel hloupou dietu! A i kdyby potřeboval, tak se to dá udělat jinými způsoby!

Dávat si cheat day mi přijde asi tak logické, jako se týden vyhýbat slunci a 8. den se s východem slunce vysvléci do naha, najít si nejlepší možné místo, kde bude to slunce celý den pořádně pařit a zůstat na tom místě až do západu.

Vyhýbat se krátkodobému pobytu na slunci je hloupost, dlouhý pobyt na slunci je také hloupost.

Takže jak často ten cheatday zařazovat?

Věřím, že už nemusím odpovídat…

Raději se naučte normálně jíst a dopřejte si, když budete mít chuť! A pokud nevíte, jak jíst “normálně” a vyváženě, abyste byli plní energie, nevynechávali žádnou makroživinu a i přesto se přibližovali svému cíli, tak jsem tady pro vás!

Leave a Reply