0

#4 – Anonymní klient

anonym1_promena

Proměna jedné klientky, která nechce aby její jméno nebylo zveřejněno. Za relativně krátkou dobu (asi 6 týdnů) se ji povedlo shodit 5kg a dosáhnout hezkých viditelných změn a to pouze dodržováním jídelníčku a cvičení v domácích podmínkách. Nepotřebovala žádný dozor! Stačil ji pouze návod, kterého se poctivě držela! Tímto však nekončíme. Dohodli jsme se s klientkou, že se bude pokračovat, když to tak krásně rozjela. Dostala nový jídelníček a tentokrát tréninkový plán do posilovny. Osobně ji teď budu pomáhat k lepšímu vytvarování a zpevnění. Za 2 měsíce to vidím na další zveřejnění proměny této klientky. Sám jsem hodně zvědavý a moc se na to těším, protože její vůle je opravdu HODNĚ SILNÁ!

Co na to klient?


Celý život jsem měla takovou tu „oplácanou“ postavu, kterou jsem neměla ráda, snažila jsem se nosit volné oblečení, bazénům jsem se vyhýbala a nejraději jsem měla zimu, kdy jsem všechny své špeky mohla schovat pod velkou vrstvu oblečení. Ale nikdy jsem s tím nezačala nic dělat, namlouvala jsem si, že moje postava není úplně nejhorší, hledala jsem různé výmluvy a pak jsem doma po večerech brečela, protože jsem musela snášet různé poznámky na svou postavu a své tělo jsem nenáviděla.

Pak přišlo období, kdy jsem se pustila vždycky do nějaké diety, začala jsem cvičit a běhat, vždy se mi podařilo dát pár kilo dolů, ale pak vůle zase zmizela a váha byla zase zpátky na své výši. Zlom přišel, až když jsem si jednou navážila 78 kg, na mých 168 cm, a řekla jsem si, že tak už to dál prostě nejde a začala jsem makat. Protože jsem měla opravdu hodně kilo, a to především kila tuku, šla váha poměrně dost rychle dolů. Vyřadila jsem z jídelníčku sladkosti a tučná jídla a začala jsem jíst zdravě, jak jsem si myslela. Pětkrát týdně jsem běhala a za rok se mi podařilo zhubnout 15 kg. Pak se ale váha zastavila a moje odhodlání a vůle byly rychle pryč. Totálně jsem vypustila jídelníček, běhání mě spíš štvalo, než bavilo a kila začala jít zpátky nahoru. Po tom, co jsem nabrala nějaký čtyři kila, jsem si řekla, že přece svoji roční dřinu a úsilí jen tak nezahodím a nepřiberu zase zpátky.

Uvědomila jsem si, že tohle už sama prostě nezvládnu, že potřebuji nějakého odborníka, který mi s tím pomůže. Dlouho jsem nad tím přemýšlela a pak jsem se rozhodla napsat Romanovi. Zpočátku jsem z toho měla strach a styděla jsem se, ale hned po našem prvním setkání to ze mě všechno spadlo a už tehdy jsem věděla, že jsem se rozhodla dobře. Spolupracujeme asi 2 měsíce a od té doby se toho hodně změnilo. Radikálně mi přepracoval jídelníček a udělal mi cvičební plán. Ze začátku jsem si řekla, že takovou změnu jídla nedám, že jsem zvyklá na sladkosti, pizzu a ostatní šílenosti, ale teď můžu říct, že mám svůj jídelníček opravdu ráda. Cítím se mnohem lépe, nemám hlad a i chutě se poměrně upravily. Samozřejmě jsou dny, kdy nějaké „dobrotě“ neodolám, ale většinu času se snažím jíst podle toho, co mi poradil Roman. Do toho čtyřikrát týdně běhám a dvakrát cvičím. Spolupracovat budeme i nadále a já doufám, že další měsíce přinesou stejné výsledky jako ty první dva. Na závěr bych chtěla jen říct, že výmluvy si člověk najde vždycky a na všechno, ale najít sílu, trpělivost a odhodlání není jen tak. Je to jenom o tom, že člověk musí chtít, musí se kousnout, vydržet a uvědomit si, jestli je pro něho důležitější to, že se začne cítit dobře, začne mít rád sám sebe a dočká se uznání i u ostatních nebo je pro něj přednější každý týden nějaká alkoholová párty a na jídlo pizza, hranolky a dva litry coly.

Leave a Reply