0

#12 – Anonymní klient

Po roce mi klientka napsala, jestli bych mohl fotku proměny stáhnout. Fotku už bohužel neuvidíte, ale nechám tady alespoň text 🙂

Většina lidí chce shazovat, ovšem tady tomu bylo jinak. Klientka mě totiž oslovila požadavkem “přibrat”!

Přiznejme si to, ale holek, které chtějí přibírat je určitě méně, než těch, co chtějí shazovat. Takže za tuhle možnost jsem byl hrozně rád a hned jsme se do toho dali. Klientka neměla moc dobrý svalový základ, no, vlastně skoro žádný. Při předklonění jsme mohli na jejím těle pozorovat vystupující obratle, kdy jsem měl pocit, že všechny nejspíš vyskáčou, protože nějaký funkční svalový korzet tam skoro nebyl. Musel jsem tedy první tréninky opravdu pečlivě hlídat, které cviky zařazujeme a na těžší cviky ji připravovat opravdu postupně. Zároveň u tohoto začínaly první pokusy s jejím metabolismem, kde jsem získával alespoň částečný přehled o tom, jak funguje. Postupně jsme začali přibírat, obalovat tělo svaly a učit se základní cviky. Po pár měsících klientka zvládla například jak dřepy, tak mrtvé tahy s krásnou technikou. Přibíralo se postupně, až jsme se dostali na váhu 52kg. Váha není nikdy prioritní a nebyla ani v tomto případě. Chtělo to však už udělat po takové době nějakou změnu, tak jsme si řekli, že to zkusíme vyrýsovat.

Nastavit v tomto případě nějaký rýsovací jídelníček a rýsovací plán bylo docela snadné. Vzhledem k tomu, že je to klientka, která před tím jedla 9 měsíců podle mých jídelníčků, tak jsem věděl hned od začátku, jak přesně tyto plány sestavit. Za 2 měsíce tělo vypadalo úplně jinak, protože s rozjetým metabolismem se pracuje docela snadno. Takže klientka letos menší plážovou formu stihla 🙂

Největší radost mám však z toho, že ji to tak chytlo a z toho cvičení má opravdu radost. Žije tím a do ničeho se nenutí. Na tréninky se těší a stravu bere jako samozřejmost. Tohle je asi největší výhra. Jakmile se dostane člověk do této fáze mírné “závislosti”, dokáže velké věci. Pokud se mu cvičit nechce a nutí se do každého tréninku, tak nedokáže bohužel nic. Jsem rád, že v tomto případě je to ten první příklad. Také je skvělé, že nechce všechno hned a postupné změny si užívá.

Děkuji ji za to, že patří opravdu k svědomitým lidem, kteří poslouchají a nehledají zbytečné problémy.

Co na to klient?


Už to bude skoro rok, co trénuju podle plánů a jím podle jídelníčků od Romana.
Dříve jsem chodila do dámského fitka s kruhovým tréninkem a výsledky nebyly takové, jaké jsem si představovala. A tak jsem se rozhodla, že mu napíšu. Romča obratem odepsal a hned se dal do práce.

Jídelníček sestaví dle vašich chutí a potřeb. Naučila jsem se díky tomu jíst pravidelně a člověk hned pozná, že jídlo dělá opravdu hodně. Co se týče tréninků, dojíždím za ním několikrát týdně a nikdy nebyl problém na domluvě. Ze začátku mi Romča vysvětlil, jak který cvik správně provádět a kontroloval mě během tréninku. Díky jeho průpravě to už zvládám sama, a pokud si nejsem jistá, vždy tu pro mě je, poradí a připomene.

Mým cílem bylo zpevnit, nabrat svaly a časem třeba i ten pekáč buchet na břiše. A víte co? Roman mě k mému prvnímu cíli dovedl. Ale co víc, cvičení se stalo součástí mého života a hlavně je ze mě o 100% spokojenější člověk. Těžko popsat :). Takže mu patří mé velké díky. Vím, že to co dělá, dělá zodpovědně a nemusím o ničem pochybovat. Nemá problém vám vyjít vstříc a individuálně vše přizpůsobit dle vašich potřeb. Takže doufám, že naše spolupráce bude dál pokračovat a třeba zase příště ukážeme, že je to pořád kam posouvat. Děkuju.

Takže jestli i vy se sebou nejste spokojeni a váháte. Už nečekejte a napište mu!

Leave a Reply