0

Více někdy znamená více !

Více někdy znamená více

Představte si váš mobilní telefon, který je na pokraji vybití, ale vy stále potřebujete, aby byl ještě pár hodin v provozu, protože očekáváte důležitý hovor. Co uděláte? Hodíte ho do ÚSPORNÉHO REŽIMU. Telefon tak v podstatě zbavíte výkonu, možná mu vypnete wi-fi a data, snížíte jas a uděláte vše pro to, aby ještě vydržel a zvládl základní funkci (hovor). Ano, telefon v tomto režimu zvládne neplnohodnotně fungovat. No… a to je neplnohodnotný život některých z vás. Život v úsporném režimu, kdy nejste schopni fungovat naplno. Proč?

Mobilní telefony, stejně jako my, fungují na energii

Ať chcete nebo ne, tak k plnohodnotnému životu potřebujete energie dostatek. Né nadbytek, ale dostatek. Čím dál častěji se mi stává, že mi píšou lidé s radou o hubnutí, že už skoro nejí, ale pořád ne a ne shodit. Ano, skoro nejí…to je ten problém. Nepřijímají dostatek energie a žijí totiž v úsporném režimu. Základní funkce pro život jim fungují, ale jsou stále unavení, bez nálady, neschopni podávat výkony a někdy i nemocní. Tělo není hloupé a ví, proč to dělá. Každopádně úsporný režim je tu proto, aby se spustil v momentě, kdy jsme v ohrožení života z nedostatku příjmu energie. To je důvod, proč někteří lidé jsou schopni přežívat na 2 jablkách a jednom jogurtu denně. Zpomalí se metabolismus a tělo tuhle energie začne šetřit a využívat na základní životní funkce. Nic jiného však nezvládnou a únavu začnou většinou svádět na práci nebo jiné okolnosti. Né na to, že málo a špatně jí, ale na to, že pracují. Ano, práce vás může pěkně vyčerpat, ale kdybyste si udělali pořádek ve stravě, nedrželi nesmyslné diety a nejedli sra*ky, tak se tohle ve většině případech nestane.

Hubnout – neznamená jíst málo nebo trápit se

Často mi lidé, doposud žijící v tomhle „úsporném režimu“, po tom, co jim pošlu jejich na míru vypočítaný jídelníček, píší po prvních dnech, že se jim zdá toho jídla moc a že po tomto akorát tak přiberou. Dřív jsem na tohle rozsáhle odpovídal, ale teď už končím jen u jednoduchého: „Jenom jez, však uvidíš.“ No… a po 2 týdnech mi většinou do zpráv přijde zpráva: „Nechápu, pořád jenom žeru, ale váha se pohnula dolů. Cítím se moc dobře.“ ANOOO! Jakpak by ne. Mé jídelníčky nefungují na principech zásadního omezování! Metabolismus držíte v obrátkách, energie přijímáte dostatek a jste pouze v minimálním deficitu, které tělo skoro nepozná a řeší ho tím, že se pomalu a postupně zbavuje tukových zásob, kterými tento deficit vyrovnává. Navíc máte řád, jíte pravidelně, nehladovíte a hlavně máte jídlo, které vám opravdu chutná a nejíte ho s odporem!

Nebojte se vytěžit ze života maximum!

Můžete jíst v podstatě cokoliv (s rozumem), u toho hubnout a naplno fungovat! Začněte se správně stravovat a dost možná to bude věc, která vám pomůže být lepší a žít hodnotnější život! Vy tu energii potřebujete stejně jako váš mobilní telefon. Ovšem mobilní telefon je oproti nám jednoduché zařízení, které dobijete a ono funguje stejně jako předtím. Pokud vy budete držet neustálé nesmyslné diety, často se pohybovat v tomto „úsporném režimu“, tak si můžete přivodit takové následky, které mnohdy ani nepůjdou napravit. Nečekejte! Začněte se správně stravovat nejlépe hned! Tělo vám poděkuje! 💪

Pokud byste chtěli s jídelníčkem nějakým způsobem pomoci, nebojte se mě kontaktovat na mém facebooku.

Leave a Reply