2

Ukázkový redukční jídelníček – Proteinela, Protein a jednoduchá příprava

Ilustrační obrázky ukázkového jídelníčku

Do minulého redukčního jídelníčku jsem zařadil pizzu, dnes se tam pokusím dostat nějaké fitness produkty od Czech Virus. V dnešní době už jsou tyto produkty samozřejmostí a skoro každá firma, co prodává suplementy, tak má výrobky, které už spíše označujeme jako potravinu. U Czech Virus(u) se mi líbí, že opravdu dbají na složení a každý z jejich produktů je udělaný tak, aby tam nebyl přidaný cukr, zbytečná sladidla nebo palmový olej. Proteinel je na českém trhu více, ale bohužel složením na tom nejsou tak dobře. Proto si tam zařadíme právě tu “Virusáckou”.

Fiktivní klient pro tento jídelníček

Naším fiktivním klientem bude pro tento ukázkový jídelníček 25letá žena, která si přeje shodit. Váží 82kg a měří 175cm. V jídelníčku chce mít ořechové máslo a protein, který by měl nahradit jedno jídlo. Jídelníček by měl být jednoduchý na přípravu. Klientka je pokročilý cvičenec, takže bude tvrdě makat 3x – 4x týdně v posilovně a 2x týdně půjde běhat při ideální tepové frekvenci pro pálení tuků.

Je potřeba si uvědomit, že jsou to základní údaje, které v normální praxi nestačí. Ve svých jídelníčcích se snažím zeptat na co nejvíce otázek, které mi při sestavování jídelních plánů pomohou. Zjišťuji si, jak se klient v současnosti stravuje, jaké má alergie, jaká jídla má rád, co mu naopak nechutná a jiné věci.

Pro náš fiktivní případ jsem se rozhodl, že klientce nastavím příjem energie na 9035kJ, kterou rozložím mezi 135g bílkovin, 259g sacharidů a 65g tuků.

Tady máte výsledek

Jedná se pouze o jednu ukázkovou variantu jídelníčku. Kompletní jídelní plán má variant více a je v rozsahu cca 15ti stran, na kterých jsou různé rady, doporučení a jiné věci.

Ukázkový redukční jídelní plán s Proteinelou a proteinem

Jak se tak na to dívám, tak pro holku je to docela dost energie. Tak nějak předpokládám, že toho pohybu bude opravdu dost a nebude to flákat. Je to jen teoretický příklad, takže se nebojím ukázat, jak by to mohlo fungovat. Je však potřeba si uvědomit, že pokud by člověk při tomto jídelníčku nesplňoval pohybovou aktivitu, tak by rozhodně neshazoval. Tady u takových případů je nutné kontrolovat alespoň každé 2 týdny, jak se tělo chová.

Příprava a suroviny

Jídelníček je opravdu jednoduchý na přípravu. Jídlo je připraveno v podstatě okamžitě. Schválně jsem zařadil k obědu jako přílohu Kuskus, který se nevaří, ale pouze zalije horkou vodou. Mezitím, co se Kuskus nechává odstát, tak není problém si na pánvi připravit kuřecí maso, které je hotové do 5ti minut.

Na dopolední svačinu jsem zařadil mou oblíbenou kombinaci rýžový chlebík + Proteinela + banán, která se ve většině případech stane oblíbenou svačinou každého klienta :D. Jako 1. potréninkové jídlo jsem zařadil CFM Protein, který má skvělou vstřebatelnost a využitelnost. Co se týče 2. potréninkové svačiny, tak někdo by mohl namítnou, že těch sacharidů je tam moc. Těžko takto posuzovat. Ve většině případech po těžkém tréninku tělo na tuto energii čeká, ale tohle by chtělo sledovat a posoudit třeba po 2 týdnech.

Vidíte, že s pohybem už to není taková sranda a chce to hodně sledovat, abychom měli jasno, co tělo potřebuje, kdy strádá a kdy je naopak spokojené. Pokud máš zájem o plnohodnotný jídelní plán, stačí napsat do zpráv (třeba na facebooku), kde tě o všem informuji! Není se čeho bát! Snažím se vždy ukázat klientům, že není potřeba ve všem hledat vědu!

Minulý jídelníček s pizzou a oběd

Dodatek…

Je mnoho způsobů a různých názorů, jak by měl správně redukční jídelníček vypadat. Já vycházím jednoduše ze své praxe, kdy jsem zjistil, že nemá smysl dodržovat striktně stanovená obecná pravidla. Budou tady občas bývat věci, do kterých by mohli odborníci i neodborníci rýpnout. S tím asi musíš počítat, když jdeš s kůží na trh. Tyto ukázkové jídelníčky však chci vytvářet opravdu s tím, že lidem ukážu, že existuje spousta možností, jak jídelníček poskládat tak, aby seděl každému a nikoho zásadně neomezoval.

2 Comments

Leave a Reply