Fitness pizza

Máte chuť na pizzu, ale nechcete hřešit? Tato pizza se dá v pohodě zařadit i do redukčních jídelníčků.
zdravá pizza

Na těsto budeme potřebovat:

  • 35g špaldodvé mouky
  • 1 celé vejce (50g) – pokud se chcete zbavit tuku ze žloutku, tak můžete místo toho dát 2 bílky
  • 125g odtučněného tvarohu (půl vaničky)

Výše zmíněné suroviny jsou pouze na přípravu těsta. Dále už je na vás, co si na pizzu dáte. Já osobně jsem na ni dal kečup, 40g 30% eidamu, 60g mozzarelly light, 60g kuřecích prsou (ne syrová, už předdělaná na pánvi), rajče, pepř a oregáno.

A jaká je příprava?

Dáme rozehřívat troubu na 200°C. Mouku, vejce a tvaroh dáme do mísy, přidáme sůl a mícháme, dokud nám nevznikne těsto. Následně rozprostřeme rovnoměrně na plech, aby těsto bylo tenké a dáme na 3-4 minuty zapéci do trouby. Vytáhneme plech z trouby, pizzu potřeme základem (kečup), přidáme na ni suroviny dle libosti, vrátíme do trouby a necháme péci do té doby, dokud nebude pizza hotová (cca 10 minut).

A je to!

Těsto by mělo mít okolo 150g.

Spočítej si nutriční hodnoty

Tyto hodnoty jsou pouze na těsto. Nedá se určit, jaké bude mít pizza celkové hodnoty, jelikož každý si na ni dá něco jiného.

g
Nutriční hodnoty na g
Energie kJ
Bílkoviny g
Sacharidy g
Tuky g

Malou pomocí mi můžete pomoci splnit můj velký sen


Čím dál více zjišťuji, jak velká síla je v malé pomoci od spousty lidí. Já mám svůj sen, na kterým se snažím pracovat každý den. Uznávám, že v tomto případě by se mi hodila pomoc, jelikož sport, kterým žiji, patří k těm sportů, do kterých peníze jen investujete, ale nikdy se nevrátí.
Kliknutím zjisti více...

Buďte první kdo přidá komentář

Napsat komentář